Presunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

Novinky

Potlesk ve stoje, ozdravné flusačky i zábavné pohybovky! Kemp tělocvikářů ukázal i na bolístky

„Děkuju, že učíte být děti odolnými a zdravými lidmi pro tuhle společnost,“ pronesl na závěr svého semináře směrem k učitelům tělesné výchovy Jiří Ježek, šestinásobný paralympijský vítěz v cyklistce. Jeho slova pedagogy dojala. Více než 80 tělocvikářů z České republiky totiž věnovalo podzimní prázdniny vzdělávání, aby načerpali inspiraci a své hodiny obohatili.

Byla to legrace! Úspěšní sportovci vám popíšou, jak vzpomínají na školní tělák

Jistě je ještě mnoho těch, kteří si při vzpomínce na tělák vybaví hlavně bílá trička a modré nebo červené trenýrky. Ty doby jsou dávno pryč, povinné úbory na tělesnou výchovu už dávno nefrčí, a tak u mladších ročníků na takové vzpomínky nenarazíte. Co ale napříč generacemi zůstává podobné je, že ho někdo miloval a jiný se mu snažil vyhýbat. A kupodivu stejně to mají i sportovci.

Nadvláda pokračuje! Základní škola z Kroměříže podeváté opanovala finále Sazka Olympijského víceboje

Nepřemožitelní. Žáci základní školy Oskol z Kroměříže už podeváté vyhráli Republikové finále Odznaku všestrannosti. Na vrcholném klání 14. ročníku projektu Sazka Olympijský víceboj své síly poměřilo přes šest set mladých sportovců ze 189 škol. Za zlaté tažení převzal vítězný tým vedle poháru a medailí také speciální mince s Lucií Šafářovou od České mincovny.

Sport je jen jeden! Finále Olympijského víceboje i s tureckými dětmi z oblasti zasažené zemětřesením

Vrcholné klání školního projektu Sazka Olympijský víceboj je tady! Ve dnech 7. a 8. září proběhne v Brně Republikové finále Odznaku Všestrannosti, v rámci kterého se vedle 616 žákyň a žáků ze 189 českých škol představí také jedno družstvo z Turecka. „Pro děti to bude obrovská motivace do budoucna a zkušenost,“ říká tělocvikář a trenér basketbalu Jiří Marvan, který stojí za jejich pozváním.

Milion na sportovní vybavení pro děti. Šeky si rozdělilo 35 škol zapojených do Olympijského víceboje

Že právě jejich škola je mezi 35 vylosovanými, které si mezi sebe rozdělí poukázky v celkové hodnotě 1 000 000 korun na sportovní vybavení od společnosti Sportisimo, už pár dní věděli. Při slavnostním předávání v HOP Areně v pražských Čestlicích si ale zástupci českých základek zapojených do projektu Sazka Olympijský víceboj museli pro ty své doslova doskočit. Na trampolíně „lovili“ šeky umístěné na balóncích nad nimi.

Sportisimo rozdělilo další milion! Školy nakoupí sportovní vybavení

Sportovní vybavení v celkové hodnotě 1 000 000 korun od společnosti Sportisimo si znovu rozdělí 35 škol z České republiky. Výherce za přítomnosti notářky vylosovala komise složená ze zástupců Sportisima a Českého olympijského výboru. „Pět škol získá sportovní pomůcky v hodnotě 60 tisíc, dalších deset škol si vybere vybavení za 40 tisíc, dále 20 a 10 tisíc,“ vypočítává Petr Marinčić, manažer Sazka Olympijského víceboje.

Motivovat děti k pohybu má smysl! Pomozte jim najít, co je baví

Nenápadně a plíživě, ale po dlouhá léta se zhoršuje fyzická kondice dětí. A nejen to: významně mezi mladými přibylo obézních. Nejnovější čísla, která má k dispozici Česká školní inspekce, ale i ta, která vzešla z projektu Sazka Olympijský víceboj, jsou alarmující. Úkol č.1 tedy zní: Rozhýbejme české děti! O to se nyní snaží také desetidenní sportovní výzva Bike Challenge – Jsme v pohybu Nadačního fondu Sport2Life.