Presunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

Novinky

Odměny pro 35 škol předány! Rozdělily si šeky v celkové hodnotě 1 000 000 korun

Tentokrát zástupce vybraných škol přivítala centrála společnosti Allianz v Praze, jež jedním z hlavních partnerů, kteří se o odměny pro školy zapojené do Olympijského víceboje postarali - 35 škol z České republiky si mezi sebe rozdělilo šeky nejen na sportovní vybavení za celkem 1 000 000 korun. „Vidět spokojené děti, které se rády hýbou a pohyb se stal i díky našemu projektu nedílnou součástí jejich životů, je pro nás ta hlavní odměna,“ řekl Radek Zavřel, sportovní manažer projektu.

Lesy České republiky pomáhají. Coby partner Olympijského víceboje podpoří děti v pohybu

Státní podnik Lesy České republiky se stal staronovým partnerem Olympijského víceboje - největšího školního sportovního projektu, který za deset let pomohl rozhýbat více než milion dětí. „Pro děti musí být pohyb zábavou. Většinou je sport baví, když se jim v něm daří. Právě díky víceboji mohou všechny děti bez rozdílu snadno sledovat své pokroky a o to nám jde,“ říká Petr Marinčić, projektový manažer. „Bez partnerů, kteří nám v tom vydatně pomáhají, by to ale nebylo možné.“

Olympijští medailisté slaví s vícebojem! Pohyb rozpálí tělo i mozek, směje se Hradilek

Parta, se kterou vyrůstal u vody, mu zůstala. „Jsou to kamarádi na život,“ říká kajakář Vavřinec Hradilek. „Sport mi ale dal i možnost překonávat sám sebe, pracovat se svými emocemi, se strachem. A když jsem to zvládl, zažíval jsem fantastické pocity.“ Stříbrný medailista z olympijských peřejí v Londýně 2012 byl také jedním z prvních ambasadorů školního projektu Olympijský víceboj, který letos slaví desáté výročí.

Olympijský víceboj očima tělocvikářů! Oblíbený školní projekt slaví 10 let

Tělocvičnou se rozléhá zvonivý dětský smích. Platí to na každé škole, kam s Olympijským tréninkem dorazíte. Školy ho získávají jako odměnu za svou aktivitu v projektu Olympijský víceboj, který letos slaví už 10 let. „Tohle má velký smysl,“ říká kanoista Lukáš Rohan. Stříbrný olympijský medailista z tokijských peřejí je jedním z desítek elitních českých sportovců, kteří za školáky pravidelně vyrážejí.