Presunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

Stříbrný medailista z Tokia pod palbou! Na Olympijském tréninku prozradil fígl na to, jak se překonat

Doma je sotva pár dnů, přesto neváhal a pospíchal na Olympijský trénink, který za svou aktivitu v projektu Olympijský víceboj tentokrát získala ZŠ Křesomyslova z Prahy. „Tohle má totiž smysl,“ řekl kanoista Lukáš Rohan, stříbrný medailista z her v Tokiu.

Stříbrný medailista z Tokia pod palbou! Na Olympijském tréninku prozradil fígl na to, jak se překonat

Se školáky absolvoval sportovní program, vzdělávací olympijský kvíz i autogramiádu. Děti ho také v rámci besedy náležitě vyzpovídaly. A tak trochu přivedly do úzkých. „Ty jo, přemýšlím, ale na to asi nedokážu odpovědět,“ přiznal Rohan, když se snažil zodpovědět otázku, jakou emoci cítil, když se poprvé ponořil do vody.

Navíc prozradil fígl na to, když se mu někdy do něčeho nechce. „Když ráno vstanu, řeknu si hlavně ty hezké věci, které mě během dne čekají. Na ty se soustředím,“ usmíval se. Hezký přitom může být i náročný trénink. „Myslím si, že všechno, co za něco v životě stojí, je svým způsobem náročné. Když vás to baví a naplňuje, je to v pořádku. A mě to baví,“ ujistil.

Lukáš Rohan zkoušel během dětství nejrůznější sporty. Až do teenagerských let hrál také florbal. K srdci mu přirostlo i lezení a nedílnou součástí zimní přípravy jsou pro něj běžky. Stát na stupních vítězů ve vodním slalomu však pro kluka z vodácké rodiny bylo tím pravým motorem. „Pamatuju si, jak jsem byl druhý v poháru předžáků. Dostal jsem takovou velkou keramickou želvu, kterou máme dodnes na chatě. Stát na bedně byla velká motivace,“ připustil osmadvacetiletý Rohan.

Olympijské tréninky jsou určeny pro školy zapojené do projektu Olympijský víceboj, který zastřešuje Český olympijský výbor. Každoročně se losuje 28 tréninků – 14 jarních a 14 podzimních, na kterých se školáci mohou potkat s předními českými sportovci.