Presunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

Atraktivnější a efektivnější! Soutěžní část Olympijského víceboje má novou podobu

Život je pohyb a také my jsme neustále v pohybu. Vždyť právě pohyb je gró našeho projektu. I proto jsme se rozhodli, že pro vás zatraktivníme soutěžní část. Přicházíme tak s novým konceptem sportovní částí Olympijského odznaku.

Atraktivnější a efektivnější! Soutěžní část Olympijského víceboje má novou podobu

„Cílem našeho projektu je, aby si děti našly přirozenou cestu k pohybu a vnímaly pohyb a sport především jako zábavu a radost. Také to, že jsou díky tomu zdravější a že jejich vztahy s kamarády jsou pevnější,“ říká Petr Marinčić, šéf projektu Olympijský víceboj. „My zase vnímáme, že se potřeby dětí v rozvíjející společnosti mění. A protože chceme, aby se děti pohybem bavily, vymysleli jsme pro ně atraktivnější formu sportování.“

Jak tedy nově budou závody vypadat?

Okresní kola se mění v „oblastní souboje.“ Například: Souboj o Ústí nad Labem. Jedni město hájí a druzí dobývají. „Projekt Olympijský víceboj je součástí Českého olympijského výboru, a protože se blíží olympijské hry v Paříži, i my žijeme olympijskou myšlenkou a jednotnou mušketýrskou identitou. V našem případě ve smyslu: Jeden za všechny, všichni na víceboj,“ vysvětluje Marinčić. To samé platí pro kraj.

Efektivita i vzdělávání

Pro školy bude nyní jednodušší sestavit týmy, do oblastních kol se tak bude moci zapojit více škol. „Družstvo může být nově sestaveno ze šesti ročníků, každý ročník může do družstva,“ popisuje Marinčić. „Na oblastních kolech se bude soutěžit ve čtyřech fixních disciplínách, na krajích v pěti. Očekáváme od toho klidnější organizaci, efektivnější využití času i potřeb dětí a více školáků v závodech.“

Čtyři týmy také mohou postoupit jako LUCKY LOSER. „Stále sledujeme pařížskou linku - Tři mušketýři a Dartagnan = 4 družstva,“ doplňuje Marinčić.

Oblastní souboje doplní olympijské vzdělávání. Výchova k olympijským hodnotám, které jsou podle nás nezbytné pro zdravé směřování společnosti, proběhne pro děti zábavnou formou prostřednictvím interaktivního kvízu.

Regionální souboje zase obohatíme o vložené disciplíny (překážkové dráhy atd.), které si pro děti nachystají zástupci jednotlivých sportovních svazů.

Pro lepší představu se podívejte na propozice oblastního souboje.

propozice.pdf