Presunout na hlavní obsah

Zjistili jsme, že používáte starý prohlížeč, který bohužel nedokáže správně zobrazit všechny prvky této stránky. Prosíme, stáhněte si jeden z novějších prohlížečů, například Google Chrome nebo Firefox, který se aktualizuje sám a zajistí vám komfortní a ničím nerušené surfování.

Stáhnout Google Chrome Stáhnout Firefox

Allianz partnerem Olympijského víceboje: Chce podpořit pohyb dětí a zdravý životní styl

Hlavní cíl? Motivovat děti k pravidelné fyzické aktivitě a zdravému životnímu stylu – takový Olympijský víceboj bezesporu je. Celorepublikový školní projekt už deset let spojuje pohyb, soutěžení a zábavu. „Přidanou hodnotou jsou navíc unikátní data, která ukazují, jak na tom děti s fyzickou zdatností jsou,“ líčí Petr Marinčić, projektový šéf.

Allianz partnerem Olympijského víceboje: Chce podpořit pohyb dětí a zdravý životní styl

Objevit radost z pohybu, zjistit, že sport je především zábava se společně s týmem Olympijského víceboje snaží v dětech vzbudit také sportovci v rámci takzvaných Olympijských tréninků, které školy získávají za svou aktivitu v projektu.

A nešlo by to ani bez partnerů. jedním z nich je Allianz, partner Mezinárodního olympijského výboru. „Rozhodli jsme se pro tento projekt, protože rozvijí hodnoty, které jsou velmi blízké našemu olympijskému partnerství, víceboj navíc přispívá k rozvoji sportu a pohybové zdatnosti dětí,“ říká Jan Andrijko, ředitel Market managementu.

„Pomáháme dětem plnit si své sportovní sny. Jsme také rádi, že se díky víceboji učí vzájemné spolupráci, fair play a soutěživosti. Projekt je navíc díky inkluzi otevřen i žákům s handicapem prostřednictvím Paralympijské výzvy.“

Společnost Allianz navíc společně s Mezinárodním olympijským výborem iniciovaly program MoveNow, zadaly nezávislou výzkumnou studii, která mapuje zapojení mladých lidí do sportu a fyzické aktivity. Dotazovaly se 5 000 mladých lidí ve věku 12 až 24 let a dvou tisíc rodičů v 10 zemích. Výsledek? Přestože většina rodičů a mladých lidí uznává výhody sportování, míra zapojení zůstává nedostatečná. Program MoveNow má proto pomocí místních i globálních akcí aktivovat mladé lidi.